eToro otwiera nowy rozdział w Europie z zezwoleniem na kryptousługi

eToro, znana platforma oferująca usługi związane z kryptowalutami, wkracza na europejski rynek z nowymi uprawnieniami. Firma, która ma znaczny udział w świecie kryptowalut, zdobyła ważne zezwolenie z Cypru, co pozwoli jej oferować usługi w całej Europie.

eToro, platforma zorientowana na kryptowaluty, wzmocniła swoją obecność na globalnym rynku, zdobywając nowe zezwolenie w Europie. Informacja o przyznaniu firmie rejestracji jako Dostawcy Usług Związanych z Aktywami Kryptograficznymi (CASP) przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) została oficjalnie ogłoszona 21 września.

Dzięki tej rejestracji eToro będzie upoważnione do świadczenia regulowanych usług kryptowalutowych dla wszystkich krajów Unii Europejskiej poprzez pojedynczą jednostkę – eToro Europe Digital Assets. Nowe uprawnienia wejdą w życie po wprowadzeniu unijnej Regulacji Dotyczącej Rynków Aktywów Kryptograficznych (MiCA) w grudniu 2024 roku.

Zdaniem zastępcy dyrektora generalnego eToro, Hedvy Ber, zdobycie tej rejestracji dowodzi, że firma jest „w pełni gotowa na nową erę kryptowalut, która nadejdzie razem z wprowadzeniem regulacji MiCA w przyszłym roku”. Ber podkreśliła również, że Europa jest dla eToro „ogromnie ważna”, jako że większość użytkowników platformy pochodzi właśnie z tego regionu.

Nie tylko eToro ma zamiar poszerzyć swoją obecność w Europie. Inne wielkie firmy krypto, takie jak giełda Bybit, również zdobywają zezwolenia CySEC w celu poszerzenia swojej działalności na terenie UE. W przeciwnym kierunku kroczy Binance, który w czerwcu wystąpił z wnioskiem o wyrejestrowanie się na Cyprze, skupiając się na „większych rynkach”.

Ostatnie zezwolenie eToro na Cyprze ma swój precedens. W lipcu 2023 roku Bank Hiszpanii zaakceptował rejestrację eToro jako dostawcy usług wymiany waluty wirtualnej na walutę fiducjarną oraz jako dostawcy usług przechowywania portfeli elektronicznych. Wcześniej firma zdobyła również zezwolenie od francuskiego regulatora finansowego, Autorité des Marchés Financiers.

eToro, będące ważnym graczem w świecie handlu społecznościowego i inwestycji w różne aktywa, zwróciło uwagę mediów w kwietniu 2023 roku, współpracując z X Elona Muska (dawniej Twitter), pomagając platformie społecznościowej w uruchomieniu handlu kryptowalutami i akcjami.

Jednak nie wszystko poszło po myśli eToro w tym roku. W Australii firma napotkała pewne trudności, kiedy Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji pozwała w sierpniu eToro w związku z „zmiennymi” produktami handlowymi.

Photo by Lāsma Artmane on Unsplash

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *