Ethereum: ceny rosną przed aktualizacjami Shanghai i Capella

Ethereum (ETH), druga największa kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, po raz pierwszy od ponad siedmiu miesięcy przekroczyło wartość 1 900 dolarów, tydzień przed implementacją możliwości wypłacania zastakowanych tokenów, co jest częścią kolejnej znaczącej aktualizacji.

Poprzedni, siedmiomiesięczny szczyt wartości ETH miał miejsce 16 sierpnia 2022 roku, kiedy na rynku kryptowalut przeprowadzono rozległą wyprzedaż w związku z podniesieniem stóp funduszy federalnych przez Rezerwę Federalną USA w celu zahamowania inflacji.

Nadchodzący hard fork Ethereum, zwany Shanghai, zaplanowany na 12 kwietnia, będzie zawierał Ethereum Improvement Proposal (EIP) 4895, który umożliwi wypłacanie zastakowanych ETH z Beacon Chain, a także inne propozycje mające na celu przyspieszenie transakcji i obniżenie kosztów.

Shanghai to nazwa hard forków na warstwie wykonawczej klienta, podczas gdy Capella to nazwa aktualizacji na warstwie konsensusu klienta, która ma nastąpić bezpośrednio po Shanghai 12 kwietnia. Warstwa wykonawcja obejmuje wszystkie smart kontrakty i zasady protokołu, podczas gdy warstwa konsensusu zapewnia przestrzeganie tych zasad przez wszystkich walidatorów w sieci. Należy podkreślić, że po przeprowadzeniu Merge 15 września 2022 r., cena ETH spadła o niemal 25% w ciągu tygodnia.

Pomimo przypuszczeń niektórych analityków i traderów, że odblokowanie zastakowanego Etheru może wywołać presję na sprzedaż, to co nastąpi po aktualizacjach Shanghai i Capella, nadal jest niepewne.

Nadchodzące zmiany w sieci Ethereum mogą wpływać na wartość i działanie kryptowalut, dlatego warto obserwować sytuację i zmiany cen na rynku kryptowalut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *