Bitcoin: wskaźnik MVRV pokazuje możliwość dalszego wzrostu

Wskaźnik MVRV (Market Value to Realized Value) Bitcoina sugeruje, że obecna hossa może się utrzymać i rosnąć dalej. Czy to oznacza, że inwestorzy mogą spodziewać się jeszcze większych zysków?

Według analizy opublikowanej na CryptoQuant, obecna faza odzyskiwania wartości Bitcoina nie jest jeszcze zakończona. Wskaźnik MVRV to stosunek między kapitalizacją rynkową a tzw. „realized cap” Bitcoina. Realized cap to model kapitalizacji, który uwzględnia wartość każdej monety w obiegu w cenie, po której ostatnio poruszała się w sieci blockchain.

Wskaźnik ten ma na celu znalezienie „uczciwej wartości” dla kryptowaluty. Ponieważ MVRV porównuje kapitalizację rynkową (czyli normalną cenę) z realized cap, wskaźnik może dostarczyć wskazówek na temat tego, czy aktywo jest obecnie przewartościowane czy niedowartościowane.

Gdy wartość wskaźnika MVRV jest większa niż jeden, oznacza to, że kapitalizacja rynkowa jest większa niż realized cap. Taki trend sugeruje, że moneta może być przewartościowana. Wartości wskaźnika niższe niż jeden wskazują, że kryptowaluta może być obecnie niedowartościowana.

Wykres przedstawiający zmiany wskaźnika MVRV oraz jego 4-letniej średniej kroczącej (MA) w ciągu ostatnich lat pokazuje, że wskaźnik MVRV Bitcoina był poniżej 1 przez większość bieżącego cyklu niedźwiedziego rynku, aż do wzrostu w styczniu tego roku.

Warto zauważyć, że wskaźnik MVRV wciąż nie zbliżył się do linii 4-letniej MA. Jeśli wcześniejsze cykle są jakimkolwiek wyznacznikiem, to obecna faza odzyskiwania wartości Bitcoina może również prowadzić do przekroczenia tego poziomu, co sugeruje, że obecna hossa ma jeszcze potencjał wzrostu przed osiągnięciem szczytu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *