Binance w tarapatach: apel do użytkowników o konwersję euro na USDT

Binance, jedna z czołowych giełd kryptowalutowych na świecie, zmaga się z trudnościami na europejskim rynku. Najnowszym wyzwaniem jest decyzja Paysafe o zaprzestaniu przetwarzania depozytów w euro dla użytkowników Binance. Co to oznacza dla europejskich inwestorów?

Binance, niegdyś niekwestionowany lider w świecie kryptowalut, stoi obecnie przed wyzwaniami na rynku europejskim. Paysafe, kluczowy partner bankowy giełdy, podjął decyzję o zaprzestaniu obsługi depozytów w euro na rzecz użytkowników Binance. W odpowiedzi, Binance zalecił europejskim klientom korzystającym z Paysafe przekształcenie ich sald w euro na USDT (Tether) przed końcem października.

Zgodnie z informacjami z 28 września, Binance informuje, że Paysafe „jednostronnie postanowiło zaprzestać przetwarzania depozytów EUR dla użytkowników Binance”. Niemniej jednak platforma podkreśliła, że posiadacze euro wciąż będą mogli wypłacać środki bezpośrednio na swoje konta bankowe.

Nie jest to pierwsze wyzwanie dla Binance w Europie. Wcześniej Paysafe zawiesiło depozyty w euro 25 września. Firma ta umożliwiała użytkownikom Binance w Europie wpłaty i wypłaty w walutach fiducjarnych, w tym przelewy bankowe w ramach Jednolitego Obszaru Płatności w Euro (SEPA).

Binance zapewnia, że pracuje nad włączeniem nowych kanałów fiat do swojej platformy. Z kolei, jak donosiło Cointelegraph 27 września, Binance we Francji zasugerowało klientom natychmiastową konwersję ich środków fiducjarnych na kryptowaluty.

Nie tylko euro jest problemem. Paysafe wycofało się również z transakcji w funtach brytyjskich w maju, po obawach zgłoszonych przez brytyjskie organy regulacyjne dotyczące partnerstwa.

Binance doświadczyło także innych trudności w Europie. W czerwcu giełda ogłosiła swoje odejście z Holandii. W ciągu tygodnia, belgijscy urzędnicy nakazali giełdzie wstrzymanie świadczenia usług. Niemniej jednak, 26 września ogłoszono, że rejestracje dla mieszkańców Belgii zostały ponownie otwarte.

Sytuacja Binance w Europie jest dynamiczna i pełna wyzwań. Ostateczne konsekwencje zmieniającego się krajobrazu regulacyjnego i bankowego dla europejskich inwestorów w kryptowaluty pozostają niejasne. Jednak jasne jest to, że rynek kryptowalutowy wciąż ewoluuje, a dostawcy i inwestorzy muszą być elastyczni i gotowi na zmieniające się okoliczności.

Photo by Lukasz Radziejewski on Unsplash

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *