Uniswap w nowej odsłonie: mobilny portfel na Androida ma przyciągnąć użytkowników

Uniswap, czołowa zdecentralizowana giełda kryptowalut, odpowiada na spadek aktywności swoich użytkowników. Nowo zapowiedziana beta wersja mobilnego portfela na Androida może być kluczem do odwrócenia tego trendu.

W świecie kryptowalut zmieniające się trendy i zachowania użytkowników mogą mieć znaczący wpływ na losy projektów. Uniswap, jeden z wiodących graczy na rynku zdecentralizowanych giełd, nie jest wyjątkiem od tej zasady. W odpowiedzi na spadek aktywności użytkowników, firma postanowiła zainwestować w technologię mobilną.

12 października Uniswap oficjalnie zapowiedział wprowadzenie mobilnego portfela na system Android w wersji beta. Krok ten następuje po kwietniowym debiucie portfela Uniswap dla systemu iOS. Do tego czasu większość transakcji realizowana była za pośrednictwem aplikacji internetowej.

Nowy portfel pozwoli użytkownikom wymieniać tokeny na wielu łańcuchach, takich jak Ethereum, Polygon, Optimism, Arbitrum, Base czy BNBChain, bez konieczności przełączania sieci. Co więcej, aplikacja sama rozpozna na jakiej sieci znajduje się dany token i automatycznie przełączy się na odpowiednią sieć.

W świecie Uniswap nie wszystko jednak jest różowe. Dane z Token Terminal wskazują, że od maja firma doświadczała stałego spadku aktywności. Miesięczna liczba aktywnych użytkowników zredukowała się aż o 23%. W tym miesiącu Uniswap odnotował 719 669 aktywnych adresów.

Z powodu spadku liczby użytkowników, od czerwca zaczęła maleć liczba transakcji. Dane z CryptoQuant pokazują, że pomiędzy 28 czerwca a 18 września średnia liczba dziennych transakcji na Uniswap zmalała o 54%. Niemniej jednak w ciągu ostatniego miesiąca giełda doświadczyła pewnego ożywienia, z liczbą transakcji wzrastającą o ponad 50%.

Równocześnie z malejącą liczbą użytkowników, opłaty sieciowe Uniswap zaczęły ulegać obniżeniu (między majem a wrześniem miesięczne aż o 68%). Aby dać pewien kontekst, w maju wynosiły one 74 miliony dolarów, a we wrześniu poniżej 25 milionów dolarów.

Niepokojące może być również obecne zachowanie cenowe tokena UNI, który zanotował spadek o 10% od początku miesiąca. Jest to efekt malejącego zainteresowania tokenem DeFi wśród inwestorów.

Wskaźniki rynkowe UNI wskazują na obecny trend spadkowy. Wskaźnik siły względnej (RSI) wynosił 33,61, podczas gdy wskaźnik przepływu pieniędzy (MFI) wynosił 34,77. Analiza wskaźników wskazuje na dominację sprzedających nad kupującymi, co może świadczyć o braku zaufania wśród inwestorów do przyszłości Uniswap.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *